Jak naturalnie powiększyć wąskie usta? Oto 5 prostych sposobów!
Jak naturalnie powiększyć wąskie usta? Oto 5 prostych sposobów!

W dzisiejszych czasach dostęp do zabiegów z zakresie medycyny estetycznej staje się dostępny już niemal dla każdego, jednak nie zawsze trzeba z nich korzystać, aby poprawić swój wygląd. Istnieje wiele prostych sposobów, aby na przykład optycznie powiększyć usta. Jak to zrobić? Oczywiście za pomocą umiejętnie wykonanego makijażu. Obecnie oferowane kosmetyki dają znacznie większe możliwości niż kiedyś. Wystarczy poznać kilka trików, aby czuć się bardziej atrakcyjnie, kobieco, seksi… a wszystko to jedynie odpowiednio malując usta. Korzystając z “makijażowego” powiększenia ust można uniknąć bólu, który towarzyszy inwazyjnym zabiegom upiększającym. Poza tym, efekt można dostosować do okazji, na przykład delikatniejszy na co dzień i mocniejszy na wieczór czy randkę.

1. Odpowiedni dobór pomadki - w jasnym kolorze

Panie, które mają wąskie usta powinny wiedzieć, że bardzo modne ciemne pomadki nie są ich sprzymierzeńcami. W przypadku małych ust taki makijaż daje odwrotny efekt, gdyż nie dość, że optycznie pomniejsza usta to jeszcze skupia na nie uwagę. Aby usta wydawały się pełniejsze bezpieczniej jest sięgać po delikatne pomadki, np. odcień „Blondynka 253” z serii Color Riche L’Oreal. Odcienie nude zacierają granicę ust, a jednocześnie optycznie je powiększają.

2. Konturowanie ust

Znanym od lat sposobem na optyczne powiększenie ust jest konturówka. Kluczowy jest dobór odpowiedniego odcienia - najbardziej zbliżonego do naturalnej barwy warg. Zanim jednak użyjemy konturówki należy nałożyć na usta odrobinę podkładu bądź korektora. Następnie dopiero obrysowujemy usta nieco wychodząc poza ich kontur. Tak przygotowane usta malujemy pomadką. Dla jeszcze lepszego efektu można na środku dodać trochę błyszczyka.

3. Jasna i ciemna konturówka

Trik wspomniany na drugim miejscu niestety wymaga pewnej wprawy, aby uzyskać oczekiwany, estetyczny efekt. Jeśli nie mamy wystarczającej wprawy w wykonywaniu takiego makijażu, wówczas istnieje spore ryzyko, że nasze małe oszustwo z powiększeniem ust będzie mocno widoczne. Dlatego można sięgnąć po łatwiejszy sposób. Potrzebne są dwie konturówki w zbliżonych odcieniach, tj. jedna jaśniejsza i druga ciemniejsza niż nasz naturalny kolor skóry. Jaśniejsza posłuży do obrysowania ust przy górnej wardze, natomiast ciemniejsza przeznaczone jest do zarysowania dolnej wargi. Obie kreski należy delikatnie rozetrzeć, tak by wtopiły się w skórę, przez co staną się mniej widoczne. Usta w tym wypadku malujemy najlepiej jasną, błyszczącą szminką, albo błyszczykiem.


4. Powiększenie ust błyszczykiem

Ten rodzaj produktu ogólnie ma to do siebie, że optycznie powiększa usta, zwłaszcza jeśli mówimy o klasycznej jego wersji z efektem nabłyszczenia. Jednakże szczególnie warto zwrócić uwagę na błyszczyki o specjalnych właściwościach powiększających. Mowa o błyszczyki do ust z chili, cynamonem czy imbirem, które wcale nie są już żadną nowością i można je kupić właściwie w każdej drogerii. Niewielka zawartość wymienionych składników ma działanie pobudzające krążenie, co daje efekt pełniejszych warg po nałożeniu produktu.

5. Pełne, a do tego kształtne usta bez błyszczyka

Dla kobiet, które nie przepadają za błyszczykami, a chcą optycznie powiększyć usta, tak by wydawały się one większe unikając przy tym zbyt mocnego efektu, polecamy użycie konturówki i pomadki, jednak w nieco inny sposób niż zwykle to się robi. Wystarczy ciemną kredką zaznaczyć górną krawędź ust tworząc kształt przypominający literę M, natomiast dolną krawędź malujemy w kształt na wzór serduszka. Środek wypełniamy nieco jaśniejszą pomadką.
-----

Znajdź nas na:

wdrożenie Designum.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl