Konturowanie twarzy - kosmetyki
Konturowanie twarzy - kosmetyki

 


Konturowanie twarzy to ogromnie ważny, choć nadal często niedoceniany etap w procesie tworzenia perfekcyjnego makijażu. Jest niezwykle istotny, ponieważ potrafi zdziałać bardzo dużo. To ono daje możliwość zarówno uwydatniania tego, co lubimy w swojej urodzie, jak i ukrywania tego, co pragniemy uniewidocznić, zmniejszyć lub wyszczuplić optycznie. To pozwala nam na korygowanie kształtu twarzy, nadawanie jej efektu trójwymiarowego oraz uzyskanie naturalnie wyglądającej opalenizny.

 

Jakie produkty najlepsze do konturowania twarzy?

Okazuje się, że to nie tylko bronzer czy rozświetlacz. Zdecydowana większość kosmetyków, znajdujących się w kobiecych kosmetyczkach posiada znacznie więcej funkcji, niż nam się wydaje. Do konturowania twarzy z powodzeniem możemy wykorzystać np. brązowe, matowe cienie do powiek; za ciemny podkład czy też za ciemny puder. Jako rozświetlacze znakomicie sprawdzą się jasne korektory, podkłady bądź delikatne, satynowe cienie do powiek.

Jeżeli nie posiadasz bogatego doświadczenia w łączeniu różnorodnych konsystencji, pamiętaj o zasadzie, by bronzer w kamieniu był nakładany na twarz wcześniej wcześniej przypudrowaną, a kremowy na twarz pozbawioną jakichkolwiek kosmetyków lub na podkład. Nie zapominajmy, by nakładać kosmetyk w sposób równomierny, by uniknąć pojawiania się plam i nieestetycznych smug.

Jeśli pragniemy uzyskać efekt naturalnie zaciemnionych miejsc, powinniśmy wybrać bronzer matowy, pozbawiony brokatu i jakichkolwiek drobinek, przeznaczony typowo do konturowania twarzy.

Perfekcyjny odcień bronzera

Idealnie dopasowany odcień bronzera jest równie istotny, jak doskonały odcień podkładu do twarzy, który ma nam pomóc w wyrównaniu kolorytu skóry. To pomaga nam w dokładny sposób wykonturować twarz, bez ryzyka wystąpienia smug. Zwróćmy uwagę na to, by nasz bronzer nie zawierał ceglastych, pomarańczowych ani szarych tonów - może to bowiem niepotrzebnie podkreślić i jeszcze bardziej uwidocznić niedoskonałości cery, takie jak zaczerwienienia, uczucie zmęczenia, naczynka. Poza tym - tego rodzaju odcienie nie będą współgrały kolorem naszej skóry.

Jeżeli zdecydujemy się na konturowanie naszej twarzy na mokro (czyli przy użyciu płynnych lub kremowych kosmetyków), to powinniśmy dopilnować, aby nasz bronzer lub podkład był o co najmniej dwa tony ciemniejszy od naturalnego koloru skóry. Jednak warto pamiętać o tym, że malowanie się to zabawa, a kosmetyki są jak farby i... używajmy wyobraźni.

Pędzel do konturowania twarzy

Pędzel do konturowania twarzy dostosowujemy do kształtu i wielkości naszej twarzy, do naszych indywidualnych umiejętności oraz upodobań, a także do tego, jaki efekt rzeczywiście chcemy uzyskać. To my wybieramy, czy będzie to pędzel mały czy duży, szeroki czy bardziej płaski, a może w kształcie jajka lub kuleczki. Do podkreślenia linii kości policzkowych świetnie nadają się pędzle w stylu japońskim ‘Itahake’ Brush, choć ich wadą jest spore ryzyko pojawiania się plam i smug - potrzebna jest duża wprawa w konturowaniu. Znajdziemy je m. in. w bronzerach marki Hoola lub Honolulu.
-----

 

Znajdź nas na:

wdrożenie Designum.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl